Program Wycieczki zagranicznej – SZWAJCARA  BERNINA EXPRESS – CZERWONY POCIĄG, WŁOCHY

Termin 18 – 23 maj 2024

1 Dzień

Wyjazd z Sopotu  godz. 05:00, całodzienny przejazd w okolice Stuttgartu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

2 Dzień

 Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do  Przełomu Renu – największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. „Mała Niagara” usytuowana jest w pobliżu miejscowości Szafuza, szerokość jego kaskady sięga ponad 150 metrów, a woda spada w dół z wysokości 150 metrów. Następnie przejedziemy do największego miasta Szwajcarii Zurychu, metropolii licznych atrakcji z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie – Bahnhofstrass . Ulica ma około kilometr długości i zaczyna swój bieg od Paradeplatz, gdzie z jednej strony mamy luksusowe butki, a z drugiej siedziby banków. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Przejazd do Hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg. 

3 Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do szwajcarskiej miejscowości CHUR: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice:  wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m. (najwyżej położona przełęcz w Europie na którą wjeżdża pociąg), lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT – długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Zakończenie podróży Czerwonym pociągiem w  miasteczku TIRANO we Włoszech.  Przejazd do Hotelu zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda, wejście do miasteczka przez historyczną bramę zamku Scaligerich i spacer po urokliwych uliczkach, czas wolny. Przejazd przez ,,  Grossglockner Hochalpenstrasse ‘’  to najwyżej położona górska droga w Austrii. Nie bez powodu zasłużyła na tytuł najpiękniejszej – i to w całych Alpach. Łączy Bruck w Salzburgu z Heiligenblut w Karyntii. Jej nazwa pochodzi od Grossglocknera (3798 m n.p.m.), najwyższej góry Austrii. Przejazd do hotelu w okolicy Zell am See, obiadokolacja, nocleg.                                    

5 Dzień

Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Panoramiczny rejs statkiem po jeziorze Zeller See.

Przejazd do Bawarii zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień  

Śniadanie, krótkie zakupy, podróż do Sopotu po drodze obiad. Ok. 24:00 przyjazd do Sopotu. zakończenie wycieczki.

Cena:  3 550,00 zł  dla członków Oddziału Rejonowego w Sopocie ,

3 600,00 dla pozostałych uczestników.

Cena zawiera:  

Przejazd autokarem i pociągiem

– Opiekę pilota

-5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, obiad w drodze powrotnej.

– Ubezpieczenie UNIQA

– Obowiązkowa składka na TFG i TFP

 Cena nie zawiera

– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,

– rejsu statkiem

ok.40 E ( w zależności od aktualnych  cen w trakcie wycieczki) płatne u pilota

Wpłata zadatku na wycieczkę w wysokości 1000,00 zł  do 25 stycznia 2024 r.

 w biurze Zarządu

Kolejne wpłaty zostaną podane po wpłacie zadatku.

 Tel. Kontaktowy 601 335 933 Krystyna Konczanin