Imprezy

Wycieczka do Pelplina na Jarmark Cystersów

DSC01365a-zdj-1024

Każdego roku w drugi weekend miesiąca odbywa się Jarmark Cysterski. Wokół katedry wiele straganów z różnościami a na scenie przy Collegium Marianum  konkursy i występy. 

Finał   przeglądu Muzyki dawnej chórów i zespołów muzycznych. Barwny średniowieczny korowód  na ulicach miasta a w nim poprzebierani mieszkańcy i przedszkolaki. Na straganach wiele pysznych wypieków...Czytaj więcej »


Wycieczka do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy

DSC01307a-zdj-1024

Niektórzy z nas już kolejny raz odwiedzili Ogrody Hortulus. Tym razem był to festiwal kwiatów jadalnych. Kwiaty w kolorze lila- róż to hasło, a na talerzach zagościły m.in lawendy. pysznogłówki, róże, fuksje oraz inne kwiaty występujące w tej kolorystyce. Podczas festiwalu poznaliśmy pełną gamę kwiatów jadalnych: od delikatnych smaków kwiatów...Czytaj więcej »


Wycieczka śladem 4-kultur

DSCF6687a-zdj-1024

 Polska w dawnych czasach była krajem bardzo tolerancyjnym, współżyło ze sobą w harmonii wiele religii. Dobrym przykładem do czasów dzisiejszych jest Podlasie – wielokulturowa kraina z piękną przyrodą. Zatrzymujemy się w Białymstoku, który jest „bazą wypadową” do wielu miejsc : meczet w Kruszynianach, meczet w Bohonikach synagoga w Tykocinie ,...Czytaj więcej »


Wycieczka do Londynu

DSCN2778-zdj-1024

Londyn oferuje cała masę atrakcji i ciekawych miejsc. Nie da się zobaczyć wszystkiego przy pierwszej wizycie ale staraliśmy się zobaczyć te najważniejsze. Byliśmy pod Pałacem Buckingham( siedzibą rodziny królewskiej, Palace of Westminister ( siedzibą Parlamentu) oraz wieżą z zegarem potocznie znanym Big Ben. Oglądalismy Tower Bridge i uroczystą zmianę warty.

Londyn...Czytaj więcej »


Wycieczka do Krakowa i okolic

DSC00398-zdj-1024

Kraków najlepiej zwiedzać pieszo, bo wszystkie największe atrakcje są skupione na stosunkowo niedużej powierzchni. Krakowskie Stare Miasto – Kościół Mariacki, Sukiennice, Zamek królewski z katedrą  czy Kazimierz  to zabytki do których wracamy po latach i zawsze zachwycamy się  ich fascynującą historią, wspaniałą architekturą, bogatym życiem kulturalnym.

Okolice Krakowa też obfitują w...Czytaj więcej »


Starsze imprezy »