Imprezy

Wycieczka na Jarmark Wdzydzki

DSC00726a-zdj-1024

Uczestniczyliśmy w największej plenerowej imprezie folklorystycznej na Kaszubach. W skansenie zorganizowany był kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego a także liczne występy artystyczne i konkursy. Oglądaliśmy pokazy i warsztaty wiejskich zajęć i rzemiosł, sztuki ludowej i rękodzieła, były przysmaki kuchni regionalnych: , pieczywo na zakwasie, sery kozie i owcze, kiszki...Czytaj więcej »


Wycieczka na pochylnie i do Elbląga

DSC00664a-zdj-1024

Juz po raz kolejny wybraliśmy się na rejs Kanałem Elbląskim, na którym znajduje się system pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno.  Pokonanie na drodze wodnej znacznej różnicy wysokości (99,5M) odbywa się na pięciu pochylniach. Statek wpływa na „wózki” i holowany...Czytaj więcej »


Spotkanie 85+

DSC00639a-zdj-1024

Już kolejny raz  Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował w  Restauracji „Smaki Morza” spotkanie najstarszych członków naszego Związku. Niestety na spotkanie nie mógł przybyć  ze względów zdrowotnych najstarszy nasz 107 letni członek ale pozostali przybyli licznie.

W spotkaniu uczestniczył Prezydent Miasta Jacek Karnowski  oraz przedstawiciele organizacji zajmującymi się osobami starszymi...Czytaj więcej »


Wycieczka Będomin - Gołubie

DSC00595a-zdj-1024

Trochę w mniejszym składzie wyjechaliśmy na kolejna wycieczkę. Naszym celem było muzeum hymnu narodowego w Będominie  i ogród botaniczny w Golubiu. W piękny słoneczny dzień stanęliśmy przed XVIII- wiecznym dworkiem, w którym urodził sie twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. W muzeum gromadzone są pamiątki po twórcy hymnu , XIX wieczne...Czytaj więcej »


Fokarium Sea Park w Sarbsku

Sezon turystyczny rozpoczęliśmy wycieczką do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego,  gdzie znajdują sie foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowoamerykańskie a także  park makiet zwierząt morskich. Jest tu świetna lekcja przyrody wzbogacona edukacją przez nowoczesne multimedia.

Park Makiet liczy blisko 20 gatunków zwierząt, przy każdej makiecie znajduje się tablica informacyjna z krótkim opisem. Muzeum...Czytaj więcej »


Starsze imprezy »