Wycieczka – Szczecin i Północne Niemcy

SZCZECIN – GREIFSWALD – STRALSUND – ŚWINOUJŚCIE – MIĘDZYZDROJE

termin  8 – 11 sierpień 2021

3 noclegi w hotelu Radisson, wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje,  transport,  rejs statkiem po Odrze w Szczecinie,  opiekę pilota,  ubezpieczenie turystyczne.

bilet wstępu do Oceanarium w Stralsundzie ok. 17 EUR/os.

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1: Zbiórka i wyjazd z miejsca zamieszkania. Przejazd do Szczecina – to miasto niezwykłe. Mówi się o nim, że to „Paryż Północy” własny port, duże tereny zielone, ciekawe zabytki oraz bliskość Berlina to główne zalety Szczecina. Spacer po mieście m. in. Wały Chrobrego, Plac Solidarności z budynkiem filharmonii, Brama Portowa. Czas wolny. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Stralsundu. Spacer po malowniczym Starym Rynku, gdzie znajduje się charakterystyczny budynek Ratusza Miejskiego oraz Kościół  św. Mikołaja. Przejście do Oceanarium, które jest jednym z największych w tej części Europy. Znajduje się tam ponad 7 tysięcy różnorakich zwierząt oraz roślin morskich. Możliwość zwiedzania oceanarium. Przejazd do Greifswaldu– miasta artystów i naukowców: zwiedzanie Starówki z ratuszem, uniwersytetu, portu. Powrót do Szczecina, obiadokolacja oraz nocleg.

 Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Świnoujścia – to niezwykle atrakcyjny kurort nadbałtycki. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Wiatrak Stawa Młyny, Park Zdrojowy, Latarnia Morska, spacer nadmorską promenadą. Następnie przejazd do Międzyzdrojów. Miejsce to nazywane jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego, spacer po słynnej Alei Gwiazd. Powrót do miejsca noclegu. Obiadokolacja.

Dzień 4: Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie Szczecina: Zamek Książąt Pomorskich, Pałac Pod Globusem. Park Kasprowicza na skraju którego znajduje się ogród botaniczny „Różanka”. Rejs statkiem po Odrze – zwiedzanie Szczecina od strony wody: Wały Chrobrego, bulwary nadodrzańskie. Wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania.