Wycieczka „ Kresowa Nostalgia”

Termin 19.08 -28.08 2018 r.

Dzień 1

 Zbiórka w wyznaczonym miejscu w Sopocie (godzina podana zostanie w terminie późniejszym) . Przejazd do Krakowa – zwiedzanie. Dalszy przejazd do Piwnicznej Zdroju. Nocleg  w domu wczasowym „ Zamek” obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Spotkanie organizacyjne – prezentacja programu. Wyjście na spacer do Piwnicznej-Zdrój: Rynek, promenada zdrojowa, degustacja wody w pijalni wód mineralnych, czas wolny. Powrót do domu wczasowego. Obiadokolacja.

 Dzień 3

 Nocny wyjazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie centrum miasta: Stare Miasto, w tym m.in. Rynek, Apteka – Muzeum, Wały Hatmańskie, Plac Mickiewicza, Teatr Opery i Baletu, katedry: Łacińska i Ormiańska, kaplica Bojmów, cerkiew Przemienienia Pańskiego, Arsenał Miejski i Królewski, Baszta Prochowa, Dzielnica Żydowska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Bilety wstępu we Lwowie

 Dzień 4

 Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa: cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Następnie objazd obiektów położonych na obrzeżach centrum, w tym: dom Herberta, Politechnika Lwowska, sobór św. Jura. Pożegnalna panorama Lwowa. Powrót do Piwnicznej-Zdrój, obiadokolacja.

 Dzień 5

 Śniadanie. Przejazd Pętlą Zdrojową: Nowy Sącz – Grybów – Uście Gorlickie (cerkiew prawosławna lub zwiedzanie pasieki Barć w Kamiannej z degustacją miodów.) – Krynica – Muszyna – Żegiestów. Powrót, obiadokolacja. Ognisko z kapelą góralską.

Dzień 6

 Śniadanie. Wyjazd na Słowację. Przejazd do Jaskini Vażeckiej .Po zwiedzeniu jaskini przejazd nad Jezioro Szczyrbskie – spacer dookoła jeziora, czas wolny. Powrót do Piwnicznej-Zdrój. Obiadokolacja. Wieczorne ognisko z kapelą góralską.

 Dzień 7

Śniadanie. Wyjazd do Lewoczy: zwiedzanie Starówki oraz zabytkowego kościoła z XIV w.. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Starej Lubowni – zwiedzanie zamku Lubomirskich . Powrót, obiadokolacja.

 Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Niedzicy – rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim –. Następnie pobyt w kąpielisku termalnym w Wyżnych Rużbachach na Słowacji Powrót, obiadokolacja.

 Dzień 9

Śniadanie. Wyjazd na Przełęcz Obidza (opcja uzależniona od warunków pogodowych). Obiadokolacja. Kiermasz produktów serowych. Wieczorek pożegnalny.

 Dzień 10

 Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku Wiśnicz , obiad, powrót do Sopotu.