Sprawozdanie z obchodów 70-lecia Związku

To juz 70 -lat Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów współtworzy sopocką rzeczywistość. Związek prowadzi wielokierunkową działalność, ale najistotniejszym zadaniem, któremu stara się sprostać jest pomoc osobom starszym, często samotnym, niepełnosprawnym potrzebującym wsparcia i opieki.

SOPOTEKA

Te i inne działania zaprezentowaliśmy w czasie pokazów zdjęciowych i filmowych w czasie uroczystości obchodów 70-lecia Związku od 12 do 16  czerwca br. w Sopotece – galerii kultury multimedialnej.  Zdjęcia pogrupowane tematycznie oglądać było można na planszach czy multimedialnie. Ponadto zaprezentowaliśmy kilka filmów nakręconych przez naszych członków w czasie wycieczek zagranicznych, imprez sportowych czy okolicznościowych.       W czasie trwania pokazów częstowaliśmy naszych gości kawą i ciastami. Sopotekę wizytował Prezydent Sopotu z gośćmi z Szanghaju, którzy zainteresowali się naszymi obchodami i   działalnością, i chętnie zrobili sobie z nami zdjęcia.

 

URZĄD MIASTA

Główne  spotkanie Seniorów Związku z Władzami Miasta odbyło się 20 czerwca w sali herbowej UM. Były podziękowania , kwiaty, tort jubileuszowy i piękny koncert w wykonaniu uczniów Sopockiej Szkoły Muzycznej. Sprawozdanie z działalności Związku z drobnym upominkiem z 70-lecia otrzymali wszyscy goście spotkania. Wśród gości byli wszyscy Prezydenci Miasta Sopotu, Wicemarszałek województwa i przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji społecznych i pozarządowych. Pyszne  torty i kawa towarzyszyły przy rozmowach i wspomnieniach już przy mniej oficjalnej uroczystości.

SMAKI MORZA

 Następnego dnia spotkaliśmy się z najstarszymi członkami Związku wśród  których był 106 latek. Były również podziękowania dla zaprzyjaźnionych organizacji oraz mnóstwo słodkości  z kawą dla wszystkich. Życzeniami dwustu lat rozpoczął się  koncert muzyki operetkowej przy którym spędziliśmy mile czas.    

 

SECRETARIAT

Wspaniałym dopełnieniem naszych obchodów 70-lecia był wieczorek taneczny na sopockim hipodromie. Tam już bez żadnych zobowiązań oddaliśmy się tańcom i wspólnie  z imieninowymi solenizantami  bawiliśmy się świetnie .

Obchody 70-lecia  były do nas wszystkich dużym wezwaniem dlatego przedstawiamy Państwu sztab odpowiedzialny za jego organizację i w imieniu  Prezydium Związku składamy olbrzymie podziękowania.